Пошук
Закрити
Натисніть кнопку Esc для виходу з пошуку

Біографії, мемуари

Життя має бути цікавим не лише на роботі, а й поза нею
Та ви жартуєте, містере Фейнман! Пригоди допитливого дивака

Я переконаний, багато людей що стикались із ним по життю, вважали його ще тим «засранцем».

Блог "Хренові книжки"
3
0
Будь корисним. Сім життєвих правил Арнальд Шварценеґґер
Будь корисним. Сім життєвих правил
Побачивши передпродаж цієї книги зрозумів, що не можу її не прочитати бо в дитинстві часто дивився його фільми. Та й в цілому цікаво дізнатися про досвід такої успішної та відомої людини. Книга про дійсно практично висвітлює його правила життя.
Це достойний приклад коли прагнення бути корисним суспільству підживлює та допоман стати успішним.
Олександр Лук'яненко
36
0
Вибір бути не жертвою, а вижившою
Вибір
Читаю цю книжку я мимоволі почав аналізувати себе. Я думаю це природньо адже такий вже настрій у цієї книги.
Всім раджу її прочитати. Вона змусила мене не лише задуматися про важливі для мене моменти, а я підкреслити на скільки важливо у своєму житті робити вибір. Адже себе вибір ми маємо робити щодня у своєму житті.
Олександр Лук'яненко
12
0
Чорнобиль: я бачив
Чорнобиль: я бачив

Ця книга написано щиро та відверто тому цікаво читати. Найголовніше, що автор діляться не лише своїм особистим досвідом, а й - своїх товаришів та побратимів ліквідаторів, які із якими працював над ліквідацією катастрофи

Олександр Лук'яненко
13
0
Освічена
Освічена

Буду відвертим, на початку ця книга йшла у мене дуже туго. Початок історії, особливо певні ситуації у мене визивали гнів і навіть агресію. Почав читати цю книгу бо сподобалася анотація. 

Олександр Лук'яненко
16
0
Сила у тому щоб бути собою
Залізний генерал. Уроки людяності

Мені книга сподобалася. Не лише простотою подачі, а й змістом. В ній Валерій Залужний постає не просто як героїчна постать. А як сильна особистість. Яка завжди зберігає позитив та посмішку, піклується про своїх підлеглих та друзів. Тому для мене він є зразком людяності в наш доволі не простий час. 

Олександр Лук'яненко
13
0
 Якщо ви хочете вкотре підтвердити, що Трамп — негідник (Боже яке слово), то ця книга вам зайде.
Вища вірність. Правда, брехня і лідерство. Спогади директора ФБР (м'яка обкл.)

Це мемуари директора ФБР Джеймса Комі — саме того хлопця, який у розпал передвиборчої кампанії Трампа проти Клінтон відкрив справу проти Гілларі щодо зберігання секретних документів. Як відомо, це стало однією з причин провалу її передвиборчої кампанії (і наголошую! Однією з причин 😅).

Блог "Хренові книжки"
15
0
Людські життя для них нічого не варті й не є важливими...
Гітлер і Сталін. Тирани і Друга світова війна (тверда обкл.)

Це, звісно, далеко не перша моя книга про цей період історії та про цих двох кривавих тиранів. Проте хочу відзначити, що ця книжка дуже вдала. З безумовних переваг:

Блог "Хренові книжки"
13
0
Я б назвав книжку «Період історії України при гетьмані Івані Мазепі».
Іван Мазепа: людина, політик, легенда

Зі своїм завданням книжка справилася. Я отримав повний і в нескладній формі зріз історії України від кінця Руїни аж до смерті гетьмана. Зміг отримати відповіді на більшість своїх питань

Блог "Хренові книжки"
10
0
Габсбурзька імперія перед Першою світовою — це золоті часи надійності
Світ учора. Спогади європейця

Класова зарозумілість освіченості обманула німецьку інтелігенцію — ніхто не вважав, що людина без вищої освіти, цей горлодер з пивниць, може чогось досягти. У 1934 році в будинку письменника у Зальцбурзі пройшов обшук — досі нечувана справа, кричуще порушення громадянських прав та свобод людини — Цвейг зрозумів, що це лише пролог майбутніх гонінь, і покинув Австрію назавжди, а вже за декілька місяців після цього його книжки почали привселюдно спалювати.

Олег Карпюк
12
0
У законі про кооперативи була захована бомба уповільненої дії
Олігархи

Книга не без мінусів: це пишномовний сторітелінг, тут годі побачити висновки, а історії часто підміняють фактаж. Читається вона як художня, що однаково може бути як плюсом, так і мінусом — я люблю лаконічніше, проте на смак та колір.

Олег Карпюк
15
0
Ґолду ніколи не цікавили атрибути влади — жінка прагнула самої влади, а не власного зиску
Ґолда

Ця книга не дозволить осягнути всю складність ізраїльського суспільства та розмаїття проблем, які поставали на шляху побудови єврейської держави. Так само поверхово змальована і персона Ґолди, проте навіть цього достатньо, щоб зрозуміти сталевий характер першої жінки-очільниці західної держави.

Олег Карпюк
10
0
Колеги називали Орвелла «інстинктивним соціалістом»
Міністерство Правди. Біографія роману Джорджа Орвелла «1984»

Цю книгу таки можна читати. Тут про Орвелла, про «Тисяча дев'ятсот вісімдесят четвертий», про Герберта Веллса, утопічну літературу та, зрештою, про брехню.

Олег Карпюк
9
0
«Пригода математика» — своєрідні мемуари, до яких призвів випадковий ланцюжок подій від перегляду серіалу «Чорнобиль»
Пригоди математика

Книга залишає вельми приємні враження — спогади можна було б навіть назвати «душевними», якби від цього епітета так не тхнуло совєтскім чєловєком і його девіантною мораллю. Станіслав Улям — неординарний чолов'яга, його мемуари легко читаються та добре пасують літературі про Мангеттенський проєкт. Хороше поповнення полиць «наука» і «мемуари». 

Олег Карпюк
14
0
Суддя Верховного Суду США Рут Ґінзберґ була іконою прогресивних лібералів країни
Моїми словами

Цікаві моменти у книзі з'являються як тільки ідеологія поступається місцем реальним справам і безпосередній діяльності, проте вона написана для іншого. Рекомендувати не буду, хоча це краще, ніж нічого. 

Олег Карпюк
13
0
«Геноцид» домінує в суспільно-культурному просторі, натомість «злочини проти людяності» згадують рідко.
Східно-Західна вулиця. Повернення до Львова

Хтось написав, що «Східно-західна вулиця» — книга про «невідворотність покарання», але одна позірно нейтральна примітка повністю це заперечує: «Алоїз Бруннер (1912-2010) — гауптштурмфюрер СС, один із соратників Адольфа Айхмана». 

Олег Карпюк
15
0
Мемуари додають нових барв Трамповій персоні
Кімната, де це сталося. Мемуари з Білого дому

У фінальній промові Болтон не просто рекомендує, а навіть «практично зобов'язує» колишніх вищих посадових осіб писати про свою роботу, позаяк такі спогади «мають вирішальне значення для розкриття завіси для непосвячених».

Олег Карпюк
12
0
Як поставала "імперія зла"?
Як поставала "імперія зла"? Досвід Центрально-Східної Європи

Польський історик демонструє безпрецедентну ментальну стійкість під час мандрівки нетрями умовивертів та перверсій російської інтелігенції — цього специфічного утворення в структурі московського суспільства.

Олег Карпюк
19
0
Розвал імперії, організація державного перевороту, проголошення власної держави та возз’єднання з іншою
Битва за соборність: від легенди до правди

Ці мемуари писалися не задля самовихваляння чи піднесення одних українців за рахунок інших — метою було навчити майбутні покоління правдою, бо «сентиментальними казками про геройство ми не навчимо молоде покоління боротися успішно за волю»

Олег Карпюк
7
0
«Україна В’ячеслава Липинського» відповідає масштабу
Україна В’ячеслава Липинського

Українець, європеєць, шляхтич, дипломат, інтелектуал, моральний авторитет, ідеолог, організатор, мислитель, лицар. Титан, що відцурався би усіх перелічених титулів, окрім першого. Це приязна та упереджена праця — гідне вшанування велета із випаленими дощенту легенями. Обов’язково до прочитання.

Олег Карпюк
10
0
Записки кубанського партизана
Записки кубанського партизана

Спогади Андрія Шкуро — не стільки українська історія, як матеріал для постколоніальних студій російського імперіалізму, та здатні зацікавити і ширше коло читачів.

Олег Карпюк
19
0
Повторити «подвиг» неупередженості вдасться ще дуже нескоро, та чи варто?
Діалоги з совєтами

Проникливі спостереження за совєтизацією могли б дістати назву поглинання цивілізації пихатою на неї пародією, підрихтованим соціалістичною пропагандою месіанським російським імперіалізмом, лишень авторська метода радикального уникання оцінних суджень та упереджень полишає спогади наодинці з відкритим фіналом.  

Олег Карпюк
8
0
Розкіш багатоликих свідчень приховує парадоксальне
Власне уявлення про Францію. Життя Шарля де Ґолля

Саме у «Росії» об’єднує двох західних європейців, автора і об’єкта його дослідження, адже «там, де інші бачили «Радянський Союз», де Ґолль бачив "Росію"» — єдиного разу він згадує Україну у листі «любій "maman"», де йшлося про те, що Гітлер не зупиниться, якщо «дозволити йому завоювати Центральну Європу й Україну». That aged well з незначними виправленнями.

Олег Карпюк
10
0
Класика мемуарної літератури українською
Мемуари. Том 1

Після війни: «Чинною була та сама виборча система, що й на попередніх виборах і партія, яка лише кілька років тому довела країну до прірви, мала такі ж конституційні права, як і ті партії, прихильники яких ціною власною крові захистили країну від руїни»

Володимир В'ятрович
15
0
Дрібних мрій не буває. Про сміливість, уяву та становлення сучасного Ізраїлю
Дрібних мрій не буває. Про сміливість, уяву та становлення сучасного Ізраїлю

Хуцпа - раніше знав тільки одне, негативне значення цього слова: цинічна, нахабна брехня.
Виявляється є інше, не таке однозначне - зухвалість, нахабство, відвага.

Володимир В'ятрович
9
0