Пошук
Закрити
Натисніть кнопку Esc для виходу з пошуку

Якщо ви хочете вкотре підтвердити, що Трамп — негідник (Боже яке слово), то ця книга вам зайде.

Ну що ж, коли як не сьогодні розповісти про цю книжку…
Саму книжку прочитав минулоріч, але вона знову стала дуже актуальною. 

Це мемуари директора ФБР Джеймса Комі — саме того хлопця, який у розпал передвиборчої кампанії Трампа проти Клінтон відкрив справу проти Гілларі щодо зберігання секретних документів. Як відомо, це стало однією з причин провалу її передвиборчої кампанії (і наголошую! Однією з причин).

Умовно поділив би книгу на три частини:

  1. Становлення героя. Цікава частина про особисте зростання й драму Комі, його моральні й політичні принципи та їхнє формування. Достатньо добре пояснює його мотивацію та характер. З недоліків — хотілося б більше розповідей про цікаві кримінальні справи, які він, без сумніву, мав.
  2. Початок політичної кар’єри і робота під час адміністрації Буша. На мій погляд, найцікавіша частина книги. Вона добре демонструє, як працює висока політика у США, а моральні дилеми Комі тут виглядають дійсно щиро. Особливо захоплююча історія про обговорення тортур полонених — я навіть був вражений.
  3. Справа Гілларі Клінтон і зустрічі з Трампом. І отут, на мій погляд, починаються проблеми книги. Складається враження, що автор надто намагався показати себе в кращому світлі, виправдовуючи свої дії. Особливо сцена вечері в Білому домі, де він дуже суб’єктивно й чорно-біло зображує ситуацію. Чесно кажучи, цей фрагмент читався важче, бо здавався перебільшено однобоким.

Важливою складовою всієї книги є роздуми Комі про мораль і відповідальне лідерство. Він часто звертається до цих тем, намагаючись розкрити, як працює справжня відповідальність, і що означає моральний вибір для лідера. Це робить книгу ще більш цінною для читача, особливо в контексті розуміння того, як по-справжньому впливає лідер на свою команду і на людей навколо.

Висновок:

якщо вам цікаво розібратися в кухні високої політики Вашингтона — точно варто прочитати. Остання частина, можливо, дещо поступається, адже автор намагається виправдати свої дії, ховаючись за власними моральними принципами. Якщо ви хочете вкотре підтвердити, що Трамп — негідник (Боже яке слово), то й ця частина вам теж зайде. Але, як завжди, не все так однозначно :)

Коментарі
Додати коментар