Я б назвав книжку «Період історії України при гетьмані Івані Мазепі».
Після книжки «Полтава. Історія однієї битви» Пітера Енглунда, як я раніше писав, вирішив глибше розібратися у постаті Мазепи. Для цього прочитав книжку «Іван Мазепа. Людина, політик, легенда» Дениса Журавльова. Про неї й хотів написати декілька слів.
Зі своїм завданням книжка справилася.
Я отримав повний і в нескладній формі зріз історії України від кінця Руїни аж до смерті гетьмана. Зміг отримати відповіді на більшість своїх питань: які були стосунки Івана Мазепи з російськими царями, чому Мазепа потім перекинувся до шведів, чому шведи програли, що відбувалося в ті роки. Чому саме при ньому розквітали наука і мистецтво і що місто був Батурин. Іноді книжка занурюється в зовсім аж деталі, але для цього жанру це допустимо. Тому за історичну складову книжці ставлю високий бал.
Проте у назві книжки було зазначено ще «Людина і Легенда», і тут автор із завданням не справився, на мою думку. За потоком історичних подій, я саме людину (ким насправді був Гетьман) і не побачив. Про особистість гетьмана, його людський портрет інформації мені не вистачило. Я б назвав книжку «Період історії України при гетьмані Івані Мазепі». Тоді було б чесніше.