Огляди

Сильною стороною книги є те, що приклад із запереченням українського геноциду вписаний в світову історію заперечення інших злочинів такого масштабу. Це гарно демонструє: велика брехня завжди діяла за схожими лекалами. Це допоможе розпізнати і зупинити її зараз.

Це не науково-популярний формат, а документ. Тому чтиво не для всіх, а тих, хто справді готовий глибоко пірнути у важку тему. В коментах лінки на книгу в неті.

Вона точно вписує свої думки у дуже чіткі структури кожного розділу, які разом складають струнку і логічну архітектуру цілої книги. Саме такої чіткої структурованості викладу матеріалу часто бракує авторам нашого нон-фікшину.

З великим задоволенням прочитав цю книгу. Цікава, весела і разом з тим глибока. Вона не лише про формування американських традицій (від Дня подяки до культу Мікі Мауса), а загалом про те як зʼявляються традиції, чому деякі з них живуть довго (насправді не аж так довго як іноді здається - більшість американських зʼявилися на межі ХІХ і ХХ століть), а інші не приживаються.

Ця біографія Івана Вовчука - можливість не лише дізнатися про життя одного з діячів українського націоналістичного руху, але й загалом краще зрозуміти історію минулого століття.

Я певен, що відкривати правду про наше минуле українцям і світові є місією для українських істориків. Маємо це робити і досліджуючи, і популяризуючи знання.

Коли в 2000-их переїхав до Києва нервувало не лише виразне домінування російської мови, але й пафос і захоплення російською культурою загалом і періодом початку ХХ століття особливо.

Важливий аспект, який підкреслює міністр закордонних справ у передмові, -- це книга про Україну, а не про Росію, чим долає традиційну постколоніальну ваду фіксації на ворозі, а не на собі, а водночас сформовану століттями звичку світу дивитися на Україну через російські колоніальні окуляри.

Переглянувши історію Китаю, ви зрозумієте, чого він боїться, чим пишається, чого соромиться і чого прагне.

Всі ми постійно стикаємося у своєму житті зі стратегіями й проєктами, як на роботі, так і в особистому чи громадському житті, навіть якщо не вважаємо це стратегіями й проєктами.

Ніщо не може нас краще підтримати у важкі моменти життя, ніж розуміння історичної панорами та нашого місця в ній. Шукаймо відповіді й складаймо картину разом із автором цієї книги.

Написана передусім для західного читача, книга безумовно буде корисною і в Україні -- щоб за знайомими нам фактами побачити широке історичне полотно й краще розуміти той час, в якому нам випало жити. Фактично це перша професійна історична книга про 2022. Очевидно, далі буде.

Зазвичай історики пишуть історію за підсумками подій, часто через багато років чи навіть століть, на основі аналізу документів епохи та записаних свідчень учасників. Не часто випадає історику самому стати учасником епохальних подій, про які потім складатимуть легенди.

Величезна країна з розмаїтими ідентичностями є набагато крихкішою, ніж прийнято вважати.

Читаючи цю невелику книжку й розмірковуючи над вашим власним шляхом, ви допомагаєте майбутньому настати.

Нині чимало порад Володимира Павловича вже впроваджено під тиском обставин. Інші -- ще ні, бо, напевно, нас ще не настільки сильно припекло, хоча, здавалося б, куди вже сильніше. А значить, книга залишається актуальною.

Ця книга була задумана, написана, ретельно зібрана й підготовлена з метою почати друкувати її в останніх числах лютого 2022 року.

Що таке інформаційні віруси, від чого залежить опірність їм, як і навіщо наш інформаційний імунітет систематично вбивали протягом десятиліть, як функціонує живильне середовище для інформаційних вірусів, в якому ми живемо, — по суті, в цій книжці ви знайдете невеличку енциклопедію інформаційного впливу й протидії йому.

Неможливо зрозуміти сучасну Росію — а відтак і перемогти її — без книги Померанцева