Огляди

Свої спостереження, підкріплені глибоким аналізом минулих і нинішніх війн у різних куточках світу, автор викладає у вигляді десяти нових правил війни. Хто краще їх опанував, той перемагатиме традиціоналістів, що тримаються за старі правила минулих сторіч.

Якщо хочете в процесі роботи над проєктом не з'їхати з глузду, не пересваритися з усіма, не влізти в мінус на всі гроші світу, не розтягнути проєкт до Страшного суду (коли він буде вже не актуальним), — читайте цю книгу, і буде вам щастя.

Читати Фукуяму цікаво, бо він з тих мислителів, які не бояться змінюватися. Він залишається послідовним прихильником лібералізму, вважає його найкращою політичної системою цінностей, що не заважає йому бачити його слабкості.

Нам потрібно знати історію Ізраїлю. Бо ця історія - про народ, який, після довгої неволі та геноциду, не лише зумів створити власну державу, але й успішно захищає її десятиліттями від спроб знищити агресивними сусідами.

Книжка чудовий приклад, якісно написаного популярного історичного тексту - тут і приватні любовні історії і деталі політичних перемовин, на яких вирішувалася доля повоєнного світу.

Вийшов у мене ще з рік тому переклад, про який я так ніколи і не розповідала. А дарма, бо книжка ця зараз потрібна всім і кожному, попри трохи дратівну назву

Ідею масивного державного викривлення економіки обстоюють заразом тиранічні сили і продуценти-державники — тоді як перші так прагнуть остаточно позбавити країну політичної суб’єктності, другі прагнуть їм завадити. Історичний досвід нищівного одержавлення мав би переважувати шальки терезів на користь скепсису щодо нових далекосяжних експериментів, втім, екзотичний коктейль ностальгії за уявною величчю, автаркічних нахилів у світі дедалі роздробленіших геополітичних блоків й манливих прикладів «азійських тигрів» і китайського Вінні-Пуха неминуче породжує запит на «революційне» оновлення, здатне «зупинити усталений порядок». І коли вже не вдасться відкинути це тяжіння до втечі від свободи, варто щонайменше опанувати досвід інших. Американська економістка Еліс Амсден визначає видиму руку держави запорукою економічного дива одного з «тигрів», котрому вдалося попри війну, окупації та втрату частини країни.