Пошук
Закрити
Натисніть кнопку Esc для виходу з пошуку

Огляди

Книга Алли Ковтун більше схожа на підбірку матеріалів по темі

Попри всі ці більш ніж суттєві проблеми книги є, однак, беззаперечний аргумент на її користь: коли українець пише українською про Україну, то навряд чи матиме конкурентів на своїй нерозораній ниві. Спроба змалювати розвиток банківської системи в Україні 90-х виявилася невдалою, але тут все одно знаходиш багато цікавого. Терра новітньої нехудожньої літератури України надто інкогніта, щоб щось пропускати.

Олег Карпюк
6
0
Айхман в Єрусалимі. Розповідь про банальність зла
Айхман в Єрусалимі. Розповідь про банальність зла

1961 року в Ізраїлі відбувався один з найвідоміших судових процесів в світі — на лаві підсудних опинився відповідальний за організацію Голокосту Адольф Айхман, якого ізраїльські спецслужби зухвало викрали з Аргентини. Ханна Арендт вирушила в Єрусалим, щоб на власні очі побачити втілення зла, однак її репортаж з місця подій повністю заперечував офіційне трактування і обернувся величезним скандалом. 

Олег Карпюк
73
0
«Пригода математика» — своєрідні мемуари, до яких призвів випадковий ланцюжок подій від перегляду серіалу «Чорнобиль»
Пригоди математика

Книга залишає вельми приємні враження — спогади можна було б навіть назвати «душевними», якби від цього епітета так не тхнуло совєтскім чєловєком і його девіантною мораллю. Станіслав Улям — неординарний чолов'яга, його мемуари легко читаються та добре пасують літературі про Мангеттенський проєкт. Хороше поповнення полиць «наука» і «мемуари». 

Олег Карпюк
14
0
Суддя Верховного Суду США Рут Ґінзберґ була іконою прогресивних лібералів країни
Моїми словами

Цікаві моменти у книзі з'являються як тільки ідеологія поступається місцем реальним справам і безпосередній діяльності, проте вона написана для іншого. Рекомендувати не буду, хоча це краще, ніж нічого. 

Олег Карпюк
13
0
 Навряд чи може бути актуальніший для цієї книги час, ніж зараз
Нова політика Європи: десять років політичних криз

Нідерландському історику знову вдалося написати непересічну книгу про Європу, де знову йдеться про інститути та інституції. Вона доступна, добре написана і перекладена (якщо заплющити очі на численні друкарські помилки). Сама природа перетворень Євросоюзу робить працю застарілою одразу після її виходу, але менш інформативною та важливою вона від цього не стає. Однозначна рекомендація.

Олег Карпюк
9
0
Війна породила запит на літературу, яку досі не оглядав
Тотальний опір. Інструкція з ведення малої війни для кожного. Частина 2

А допоки українці не закінчили війну і не написали свою літературу, «Тотальний опір» цілком годиться як базовий матеріал. Дуже хотілося б, щоб ця книга ніколи нікому не знадобилася, і хоч теоретичний досвід зовсім не те саме, що практика, та все одно не завадить ознайомитися, коли буде на те вільний час і потреба.

Олег Карпюк
9
0
Мовне питання існує стільки, скільки й сама Україна, і війна тут нічого не змінила
Мовна політика в багатомовних країнах. Закордонний досвід та його придатність для України

Володимир Кулик написав чудову книгу, яка повністю виконує поставлене завдання просвітити громадян про «прекрасне закордоння». Окремо підкупає стиль автора — приязний та поміркований, лаконічний та вичерпний водночас. «І чужому навчайтесь, й свого не цурайтесь», як писав наш батько нації Тарас Григорович. Дуже рекомендую.

Олег Карпюк
11
0
«Прорив» не став винятком і точно слідує канонам жанру
Прорив. Корумпована демократія, держава-вигнанка Росія і найбагатша, найбільш руйнівна промисловість

Американська журналістка написала чудову історію радше розважального характеру, і якщо подолати один з найжахливіших відомих мені перекладів на українську, то можна отримати купу задоволення. Хоч зараз і не до розваг, але колись орки на нашій землі скінчаться, тож рекомендую.

Олег Карпюк
11
0
Русскіє гостро відчували свою чужорідність
Londongrad. З Росії з грішми. Таємна історія олігархів

«Лондонґрад» написали 2009 року, видали українською в 2016, тож читач у 2022 році має нагоду перевірити результативність передбачень, сформованих логікою, «балансом думок» та «альтернативних позицій». Бєрєзовского вмерли за 4 роки після виходу книги, Ходорківскій знімає відосіки, заплямованих опозиціонерів в принципі не існує, зате путін розпочав війну.

Олег Карпюк
6
0
Резюме може ошелешити: читати обов'язково
Від Холодної війни до Гарячого миру

Московії знову пробачали все. Американця бездумно вважають црушником? Не біда, росіяни пережили Холодну війну, ми розуміємо їхню травму. Путін навмисне запізнився на кілька годин начебто через затори на дорогах? Нехай.

Олег Карпюк
10
0
 Меркантилізм був відсталою доктриною, а торгівля насправді взаємно збагачувала
Економічна політика російського правительства супроти України в 1710–1730-х роках

Одержимий викриттям власного імперіалізму в найменших дійсних чи уявних деталях Захід водночас вперто замовчує викопний російський імперіалізм, а почасти навіть примушує інших шанувати цей релікт минулого.

Олег Карпюк
8
0
«Геноцид» домінує в суспільно-культурному просторі, натомість «злочини проти людяності» згадують рідко.
Східно-Західна вулиця. Повернення до Львова

Хтось написав, що «Східно-західна вулиця» — книга про «невідворотність покарання», але одна позірно нейтральна примітка повністю це заперечує: «Алоїз Бруннер (1912-2010) — гауптштурмфюрер СС, один із соратників Адольфа Айхмана». 

Олег Карпюк
15
0
Мемуари додають нових барв Трамповій персоні
Кімната, де це сталося. Мемуари з Білого дому

У фінальній промові Болтон не просто рекомендує, а навіть «практично зобов'язує» колишніх вищих посадових осіб писати про свою роботу, позаяк такі спогади «мають вирішальне значення для розкриття завіси для непосвячених».

Олег Карпюк
12
0
Як поставала "імперія зла"?
Як поставала "імперія зла"? Досвід Центрально-Східної Європи

Польський історик демонструє безпрецедентну ментальну стійкість під час мандрівки нетрями умовивертів та перверсій російської інтелігенції — цього специфічного утворення в структурі московського суспільства.

Олег Карпюк
19
0
 Торгсин — це історія феноменальної брехні, цинізму і аморальності
Золото – державі! Торгсин у радянській Україні (1931–1936)

Книга Миколи Гороха стала чи не найбільшим відкриттям останнього часу, а той факт, що розвідка побудована на дослідженні рідного історику Чернігівського відділення Всеукраїнського об’єднання «Торгсин», дарує надію на нові дослідження. Дуже хотілося б. Це було пречудово. Особлива рекомендація.

Олег Карпюк
7
0
«Шляхта» супроти «народу»
Довге ХІХ століття: спротив асиміляції

Результатом асиміляції українців стала болісна подвійна ідентичність, де лояльність до царизму поєднувалася зі свідомістю свого національного походження, плеканням культури та історії власного народу.

Олег Карпюк
14
0
Життя надто коротке, щоб витрачати його на марксизм
Тіло, душа та їхнє спасіння, або Нариси про здоров’я, нездоров’я і психосоматику

Лідери антивакцинаторів в масі своїй виявилися колаборантами, а підтримувана росією їхня діяльність наробила багато шкоди Україні. Прохав би не брати цю гидоту до рук. Давайте не ігнорувати «темну сторону» — тут, і не тільки, і завжди.

Олег Карпюк
14
0
Батіг і росіяни. Звичаї та організація Росії
Батіг і росіяни. Звичаї та організація Росії

Спостереження «Батіг і росіяни» проливали світло на устрій цього загадкового азійського краю — обізнаність руйнувала мітичний ореол могутності, який Росія, ніде правди діти, завше спритно експлуатувала на свою користь.

Олег Карпюк
8
0
Розвал імперії, організація державного перевороту, проголошення власної держави та возз’єднання з іншою
Битва за соборність: від легенди до правди

Ці мемуари писалися не задля самовихваляння чи піднесення одних українців за рахунок інших — метою було навчити майбутні покоління правдою, бо «сентиментальними казками про геройство ми не навчимо молоде покоління боротися успішно за волю»

Олег Карпюк
7
0
Ще рік тому присуд геть відрізнявся би від сьогоднішнього
Модерність і Голокост

Свідомий певної однобокості погляду британського соціолога та попри низку зауважень я рекомендую ознайомитися із цієї книгою.

Олег Карпюк
13
0
 Стівен Мілґрем намагався зрозуміти феномен Голокосту
Покора авторитету. Погляд експериментатора

Постановка експерименту викликає лиш усілякі похвали, тоді як аналіз результатів відбиває дух свого часу.

Олег Карпюк
8
0
 «Крихкість інтернет-покоління»
Крихкість інтернет-покоління. Як тепличне виховання шкодить сучасній молоді

Нехай американські дослідники й перебільшують загрозу справа, а художній елемент книги вимагатиме певної «знижки» від читача, позаяк дурнувата байка про грецького медіума перевершує навіть бейсбольні ідіоми, однак поза цими зауваженнями — це хороша, поміркована й гуманістична публіцистика, яку однозначно рекомендую.

Олег Карпюк
15
0
«Україна В’ячеслава Липинського» відповідає масштабу
Україна В’ячеслава Липинського

Українець, європеєць, шляхтич, дипломат, інтелектуал, моральний авторитет, ідеолог, організатор, мислитель, лицар. Титан, що відцурався би усіх перелічених титулів, окрім першого. Це приязна та упереджена праця — гідне вшанування велета із випаленими дощенту легенями. Обов’язково до прочитання.

Олег Карпюк
10
0
Записки кубанського партизана
Записки кубанського партизана

Спогади Андрія Шкуро — не стільки українська історія, як матеріал для постколоніальних студій російського імперіалізму, та здатні зацікавити і ширше коло читачів.

Олег Карпюк
19
0
Повторити «подвиг» неупередженості вдасться ще дуже нескоро, та чи варто?
Діалоги з совєтами

Проникливі спостереження за совєтизацією могли б дістати назву поглинання цивілізації пихатою на неї пародією, підрихтованим соціалістичною пропагандою месіанським російським імперіалізмом, лишень авторська метода радикального уникання оцінних суджень та упереджень полишає спогади наодинці з відкритим фіналом.  

Олег Карпюк
8
0