Історія

Ця довгоочікувана книга — перше професійне історичне та соціологічне дослідження Революції гідності (Євромайдану).

Сформульовані як 20 заповідей громадянина, ці уроки 20-го сторіччя врятують нас від біди в наші часи. Звичайно, якщо ми їх добре вивчимо.

Одним із найважливіших принципів модерності є принцип позитивної суми (win-win), який стверджує: життя можна налагодити так, щоб всі вигравали, щоб благо збільшувалося, а не лише перерозподілялося.

Вважаю книгу обов’язковою до читання для всіх, хто хоче зрозуміти шлях України та підходи до подолання наших нинішніх проблем

Як ідентичність змінюватиме світ? Чому політика ідентичності підриває засади ліберальних демократій?

Вчений відповість: одні народи відкрили і винайшли багато всього хорошого, а інші ні. Відповідь правильна і даремна. Тому що відразу ж виникає друге питання: а чому так сталося?

Чорнобильська трагедія багато років поспіль нагадує нам про дві важливі речі.

Книга добре відомого читачам гарвардського історика Сергія Плохія присвячена лише одному року — 1991, останньому року існування Радянського Союзу.

Питання, яким чином виникли і в яких родинних стосунках знаходяться три східноєвропейські слов'янські нації, давно вийшло за межі історичної науки і стало одним із ключових питань сучасної політики, адже воно напряму пов'язано з поняттям ідентичності, що його використовують у геополітичній та внутрішньополітичній боротьбі.

Ця книга, написана спільно 40 відомими інтелектуалами з різних країн, поєднує в собі глибини песимізму та висоти оптимізму — і це не дивно, адже йдеться про розвилку історії, на якій опинилося людство

Читач зможе самостійно оцінити, що з цього зроблено за останні роки, а що провалено чи заблоковано.

Технології лише роблять щоразу потужнішими обидві великі сили світової історії -- вежі та майдани, ієрархії та мережі.

Снайдер стверджує: весь світ дотепер звично пояснює трагедії Кривавих земель у логіці міфів, які придумали і нав’язали Сталін та Гітлер.

Чому все ж таки, маючи неабияку працьовитість і хист, українці такі бідні? Що ми робимо не так? Чому економічні прориви вдалися іншим європейським народам, але не вдаються нам? Чим ми відрізняємося від них?

Альтернативна історія пропонує нам зовсім інший погляд на історичний процес, на співвідношення в ньому об’єктивних та суб’єктивних факторів, на шляхи і можливості, на змарновані шанси та потом і кров’ю завойовані здобутки

Фінансова революція є важливою складовою світового процесу модернізації, але для цього потрібні громадяни, які хоч трохи розбираються у власних сімейних фінансах, не кажучи вже про корпоративні і державні.

Історію людства можна вивчати як історію величних держав і великих героїв або ж як історію винаходів і відкриттів.

Зазвичай відповідь на це запитання складається із зітхань і добрих побажань.

Чому нації в подібних умовах виникають настільки різними? Яким чином формуються кордони між ними? Подібних питань безліч.

Ця книга є обов’язковим читанням для кожного, хто хоче розібратися у складних проблемах сьогодення, бо ж воно проростає з історії.