- Наш Формат Nonfiction
- Експерти
- Олег Карпюк
Олег Карпюк


Якщо хочете зрозуміти як діє Росія (а також Китай та різного роду терористичні та партизанські групи) то варто читати цю книгу. Втім маєте бути готовими до того, що у відношенні до Кремля автора заносить небезпечно близько від «зрозуміти і пояснити», до «зрозуміти і виправдати».


Мокрик не приховує симпатій до своїх героїв, але не замовчує і їх слабкостей. Ми бачимо молодих людей, які прагнули реалізувати себе в літературі та мистецтві, вірили, що зможуть це зробити трохи розсунувши межі, встановлені тоталітарною системою, яка ніби почали змінюватися.


Завжди повторюю - історія може пояснити багато з того, що відбувається нині. Тому рекомендую дуже актуальну книгу про формування відносин між Україною та США. І про важливу роль третього фактора у цих двосторонніх стосунках - Росії.


Наполегливо рекомендую, хоч місцями це буде «читання з бромом», особливо якщо паралельно підчитувати новини.


Філософи кажуть, сучасне суспільство зробило людей набагато здоровішими тілесно, і тепер настав час зробити їх щасливішими — а для цього звернути увагу на психічне здоров’я.


Відома турецька журналістка і правозахисниця, що тужить за своєю батьківщиною, змогла написати чудову і моторошну книгу, яка розставляє на нашому шляху тривожні застережні знаки.


Передостанній "закон" оголошує, що "корупція починається там, де політики перестають тримати слово".


Апетит з їдою прибуває — історія Криму видається аж надто цікавою, тож хотілося б більш насиченого тексту.


Мотиваційна література розбурхує та збуджує, натомість книга Пітерсона радше вмиротворює


Парадоксально, але книга зовсім не розчаровує: як і очікував, я отримав дайджест «А що там у Демократичної партії»


Найвідоміше дослідження Макса Вебера не потребує рецензії, а тим паче — моєї, тож даний текст народився як бажання звести думки докупи та зробити собі маленький конспект з цієї стислої, проте такої багатогранної наукової праці


Консерватизм завжди страждатиме від тягаря захисту позиції, у якій багато вимог і мало обіцянок [нагороди], але комусь треба


Рецепт успіху нації з книги Нобелівських лауреатів Аджемоглу й Робінсона "Вузький коридор"


Авторка також звертає увагу на те, як гендерна ідеологія на Заході придушує академічну свободу, та й свободу висловлювань загалом, адже ставити дозволяється лише політкоректні запитання, які не ображатимуть почуттів та переконань окремих
вибраних груп»


Словом. Щодо працюючих тилових барів під час війни, щодо музики і культурних меседжів під час війни, щодо типових рефлексій владних мужів цивілізованого світу... прошу, почитайте дві книги: Ерік Ларсен "Велич і ницість" та Макс Гейстингс "I розверзлося пекло...". От просто
знайдіть час, можливість і почитайте.


Фундаментальна праця Тоні Джадта, якого чимало провідних істориків наших днів називають своїм учителем, розгортає широке полотно післявоєнної історії Європи й стверджує: щоб зрозуміти Європейський Союз, треба знати довгий, складний і непевний шлях його створення.


Напевно, з-поміж усіх історій Ізраїлю це видання є найкориснішим для українського читача.


24 лютого ненадовго сколихнуло заслиняних в анабіозі підписантів примарного миру 8 травня 1945 року — запалу вистачило перейменувати картину Деґа, дві країни позбулися нейтралітету й Тімоті Снайдер пожав нарешті лаври своєї праці, та й по всьому. Нікому то не треба тепер якось оригінально подавати «Переосмислення», так само як і щось вигадувати про автора, так широко представленого українською. Отже: місце — Сполучені Штати Америки + Європа + Ізраїль, відлік стартує «після війни» і завершується початком нульових, у головній ролі — британсько-американський інтелектуал Тоні Джадт.