Пошук
Закрити
Натисніть кнопку Esc для виходу з пошуку

Скоропадський і Крим. Від протистояння до приєднання

Військовій агресії та окупації Криму передувало опанування Росією інформаційного поля півострова. Воно поширювалося не лише на сьогодення, але й на минуле Криму, яке представлялась виключно з російської точки зору.

Спроби вписати історію Криму та кримських татар в загальний український наратив реалізовуються щойно після 2014. Одним із тих, хто «відвойовує» для України минуле Криму є історик та публіцист Сергій Громенко.

Працюючи в Українському інституті національної пам‘яті він був редактором і співавтором збірника статей «Наш Крим. Неросійські історії українського півострова», автором науково-популярної книги «Забута перемога», писав тексти на кримську тематику до інформаційних виставок Інституту.

«Скоропадський і Крим» видання, яке продовжує тему Криму в роки української революції 1917-1921 років. В центрі уваги дослідження суперечки довкола півострова у драматичному 1918, коли вирішувалося чи можливою є його незалежність, чи він стане частиною України, Росії (білої чи червоної), Туреччини чи навіть Німеччини. Наскрізною лінією тексту є доля двох генералів Скоропадського і Сулькевича, яким судилося стати чільними політиками України та Криму, та, на шкоду обом, не судилося домовитися про співпрацю.

Це важкий урок історії, але його засвоєння робить нас сильнішими і наближає момент повернення Криму.

Дякую автору та видавництву Наш Формат і рекомендую читати.

Рекомендовані книги
Коментарі
Додати коментар