Яким би ти крутим агентом не був — ти завжди прибиратимеш за собою.
Чи знали ви, що вживання наркотиків у минулому не є автоматичною підставою для дискваліфікації з конкурсу на агента ФБР?
Щоб стати агентом бюро потрібно пройти довгу й ретельну перевірку. Що в принципі очевидно. Але все куди серйозніше.
Автора, наприклад, тільки щоб допустити до стажування — перевіряли рік (!).
Потенційний агент проходить поліграф. Знаєте яка тема залишається «найбрехливішою» на таких тестах? Уживання наркотиків. І парадокс у тому, що багато людей, не в змозі вийти за межі того, ким вони себе вважають, і чесно побачити особистість, якою вони є насправді. Кажуть, що ні, не вживали, коли таки було.
Тобто часом лише при подібній перевірці як у ФБР по-справжньому можеш зрозуміти, що між своєю публічною персоною, уявленнями про себе і реальністю є велика різниця.
Перевіряють кандидатів і за допомогою сусідів, друзів, знайомих, колег — усіх, з ким були контакти, а особливо — конфлікти. Бюро має розуміти чому. Зі стандартних питань, які могли б поставити вашим сусідам є: «чи довірили б ви цій особі зброю?» І тут можна насторожитися, бо раптом бюро спитає це в Вайбер-чаті будинку. Але, вірогідно, агенти мають імунітет до повідомлень у подібних «спільнотах».
Яким би ти крутим агентом не був — ти завжди прибиратимеш за собою.
Мова йде не про те, що ти майстерно заметеш сліди, якщо щось накоїш. А банально — відстрілявся в тирі, йди збирай після себе гільзи, ніякі прибиральниці цього за тебе не зроблять. На таких прикладах формуються засади бюро — дбати про дрібниці й виконувати свою роботу як слід або ж не братися за неї взагалі.
Якщо ви не боретеся за щось, ви помрете ні про що.
Здавалося б навіщо читати книжку про кодекс ФБР, як це дотичне до нашого життя? Так от автор пояснює, що ці правила працюватимуть у будь-якій групі, яка прагне систематизувати орієнтири — компанія, школа, команда та зрештою сімʼя чи пара закоханих. Всюди мають бути свої стандарти. Але читати й не порівнювати з нашою правоохоронною системою — важко, і від разючої різниці — прикро. Проте в нас ще все попереду.
Якщо цікаво дізнатись як побудована система, де не місце корупції (точніше вона є, але в мізерних масштабах), де принципи непохитні, де в кожного моральний поріг настільки високий, що ніколи не доводиться перед ним стояти — книжка вам сподобається.
До речі, як думаєте, чому ФБР не відправляє своїх агентів назад до їхніх рідних міст?
І ще цікаво для роздумів:
Уявіть, ви агент ФБР, посвячений у засекречені подробиці кандидата в президенти. Але зробити ви нічого не можете. Бо все залежить від виборців, які на відміну від вас у секрети не втаємничені.