Чому Україна виявилася сильнішою, а росія слабшою, ніж очікувалося?
Сергій Громенко. Чому Україна виграє.
Можливо, ви на хвильку замислилися, де ставити наголос в останньому слові, а можливо, ні.
Незалежно від того, в якому часі ви поставили дієслово, сподіваюся, погодитеся: рефлексія війни має виходити за рамки поточних новин, відчуттів і переживань та показувати широку панораму в рамці принаймні ста років, і тоді щось стане зрозуміло. Саме такий підхід пропонує автор цієї книги.
Перед вами системний пошук відповідей на ключові питання, важливі не лише для України.
Як велика війна взагалі стала можливою? Як російська імперія змогла зберегтися в епоху всесвітнього краху імперій? Яка природа російської влади, які зміни там сталися, не помічені вчасно нами й на Заході? Чому напад стався саме зараз, не раніше й не пізніше? Як міг наш ворог так помилитися в оцінці України? Чому Україна виявилася сильнішою, а росія слабшою, ніж очікувалося? Які уроки минулого не вивчені й чому? Де ключі від нашої перемоги?
Як і личить історику, автор починає з давніх-давен, далі детально описує становлення обох країн після розпаду СРСР, а згодом переходить до поточних подій, не забуваючи заглядати в минуле в пошуках аналогій, давніх трендів та точок розщеплення історичних шляхів.
Завершується книга окресленням контурів української перемоги й російської поразки. Але це не систематичне викладення історії, а збірка з понад півсотні окремих есеїв, кожен з яких присвячений одному окремому важливому питанню, — свого роду мозаїка, з якої ви можете скласти свою особисту картину світу.
Ніщо не може нас краще підтримати у важкі моменти життя, ніж розуміння історичної панорами та нашого місця в ній.
Шукаймо відповіді й складаймо картину разом із автором цієї книги.