Пошук
Закрити
Натисніть кнопку Esc для виходу з пошуку

Чи можна вплинути на людську поведінку в кращий бік?

Щоразу складніші суспільні стосунки та великі випробування нашого часу гостро ставлять питання про причини людської поведінки. Чому люди чинять так, а не інакше? Чи можна вплинути на людську поведінку в кращий бік? Чи можна вдосконалити суспільство? Чи можна зупинити війни й насильство? Чи є загалом надія, чи ні -- світ рухається по замкненому колу? Де шукати відповіді -- в генах, у культурі, у вихованні?

Ця фундаментальна книга охоплює такі різні сфери, як нейронаука, ендокринологія, генетика й епігенетика, теорія еволюції, психологія, антропологія, соціологія тощо.

Ніхто не може бути фахівцем у всіх цих сферах одночасно, але знання в одній із них нічого не варті для розуміння людської поведінки без принаймні базових знань у всіх інших сферах. Виявляється, все складно й взаємопов'язано, і треба шар за шаром рухатися вглиб у взаємосплетіння причин і наслідків. 

Автор дає моментальний знімок десятка наукових дисциплін, що перебувають в інтенсивному розвитку, наводить дані сотень експериментів, як класичних (що вже стали основою для сюжетів масової культури), так і маловідомих чи зовсім нещодавніх, висуває й обговорює десятки гіпотез із переднього краю науки. Він не намагається спростити складні речі, але допомагає читачеві плавним темпом і неповторним гумором.

Врешті ви дізнаєтеся, звідки беруться агресія й емпатія, змагальність і співпраця, патріотизм, благодійність, волонтерство, краще чи гірше ставлення до іммігрантів, схильність до консерватизму чи лібералізму. Де корені війни та примирення, розлюднення ворога та прощення? Чи виправдовує біологія злочинця? Чи є свобода волі, і як жити з цим знанням?

Рекомендовані книги
Коментарі
Додати коментар