Пошук
Закрити
Натисніть кнопку Esc для виходу з пошуку

Чи можемо ми щось взяти зі спадщини митрополита, що було би актуальним для нас в наші дні?

Мирослав Маринович.
Митрополит Андрей Шептицький і принцип «позитивної суми».
 
Українське суспільство нині, на переході до модерності, шукає духовні й моральні основи свого буття. Хтось знаходить такі основи у творах поетів-пророків ХІХ сторіччя, хтось шукає сучасних моральних авторитетів. Але є певна спадщина, яка тут може особливо прислужитися.
 
Митрополит Андрей Шептицький — надзвичайна постать в історії України ХХ сторіччя, еталон морального авторитету нації, що мав вплив не лише на духовний, але й економічний, культурний та політичний розвиток суспільства. Але з того часу минуло майже століття. Чи можемо ми щось взяти зі спадщини митрополита, що було би актуальним для нас в наші дні?
 
Мирослав Маринович, детально опрацювавши спадщину митрополита Андрея Шептицького, стверджує: не лише священики й інтелектуали, але й нинішні українські підприємці знайдуть тут для себе конкретні дороговкази, що дозволять змінити на краще власне життя, власний бізнес та свою країну.
 
Одним із найважливіших принципів модерності є принцип позитивної суми (win-win), який стверджує: життя можна налагодити так, щоб всі вигравали, щоб благо збільшувалося, а не лише перерозподілялося. З цього випливають стратегії співпраці та вирішення конфліктів.

Натомість домодерне суспільство впевнене, що обсяг блага є незмінним, а його лише треба справедливіше перерозподіляти. Ми бачимо, як модерні суспільства повсюди є успішнішими в усіх вимірах — не лише добробут, а й людський розвиток, справедливість і щастя; натомість домодерні суспільства зазвичай живуть у злиднях і безперервних конфліктах.
 
Книга також розкриває погляди Митрополита на інші важливі питання сьогодення: стосунки між працею та капіталом, солідарність та справедливість, люстрація та надання переважних прав, подолання патерналізму, міжнаціональні та міжконфесійні стосунки, завдання і роль націоналізму, майбутнє Європи, розрізняння правди й облуди тощо.

У світлі нинішніх викликів ця спадщина виглядає надзвичайно цінною для всіх українців, незалежно від конфесій та регіонів.

Коментарі
Додати коментар